Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Wieluniu

Okres grzewczy - zmiany w zakresie czynności kominiarskich

25 września 2023

Szanowni Państwo,


w załączeniu przesyłam Komunikaty do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2023/2024.


Nowość - 18 września 2023r. został uruchomiony protokół elektroniczny przeglądu przewodów kominowych. Jest to funkcja w obrębie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Rozszerzeniu ulega zakres czynności wykonywanych przez Mistrzów Kominiarskich, między innymi o inwentaryzację źródeł ciepła w kontrolowanych budynkach.

Wymaga to uzyskania od właścicieli, zarządców i administratorów określonych informacji i danych o charakterze technicznym budynków, niedostępnych dotąd dla służby kominiarskiej.


W tym celu proszę o poinformowanie mieszkańców i zamieszczenie Komunikatów na stronach internetowych Państwa Urzędów, oraz w kanałach social mediów i innych środkach przekazu pozostających w państwa dyspozycji.

 

Kliknij, by pobrać załącznik:
 
1.   Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2023 / 2024
2.   Informacja o zakresie wymaganych informacji do inwentaryzacji źródeł ciepła stanowi załącznik do powyższego Komunikatu
3.   Komunikat Prezesa Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy
4.   Tabela Przypuszczalna przyczyna pożarów w zakresie urządzeń ogrzewczych na paliwa stałe, ciekłe i gazowe 2010-2022

W razie problemów z pobraniem, komunikaty są dostępne (dodatkowo w formacie .docx) na naszej stronie internetowej: www.IzbaKominiarzy.pl.

Z wyrazami szacunku
Prezes
Krajowej Izby Kominiarzy
Marcin Ziombski

Autor: Super User

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:PINB Wieluń
Data utworzenia:2023-09-25
Data publikacji:2023-09-25
Osoba sporządzająca dokument:Super User
Osoba wprowadzająca dokument:Super User
Liczba odwiedzin:1068